معرفی

مرکز جامع باروری و درمان ناباروری مام با هدف ارائه‎ی کامل ترین و به روز ترین خدمات در حوزه‎ی باروری و درمان ناباروری، توسط سرکار خانم دکتر مینو طاهری بنا نهاده شده است که ایشان از با سابقه ترین اساتید برجسته‎ی حوزه ناباروری کشور می‎باشند.

نمای بیرونی مرکز

بنیانگذاران مرکز «مام» با هدف بهبود سلامت و آگاهی بهداشتی-درمانی زنان و با ارائه ی برترین خدمات پزشکی در این زمینه، قصد دارند که با تمرکز بر رعایت احترام و ارزش‎های انسانی و موازین علمی-کیفی، «مام» برترین مرکز باروری و درمان ناباروری منطقه خاورمیانه گردد. در این مرکز تلاش شده است که با بهره‎مندی از پزشکان حاذق، مدیران نخبه‎ی جوان و نیز با فراهم آوردن روزآمدترین تجهیزات پزشکی در فضای فیزیکی دلنشین و منحصر بفرد، بالاترین سطح خدمات از لحاظ علمی و کیفی به ارباب رجوع ارائه شود.


هدف مجموعه

این مجموعه با هدف برآوردن تمامی خدمات مورد نیاز در درمان ناباروری طراحی شده است (One Stop Fertility Center) که به صورت جامع، یکپارچه و در بالاترین کیفیت ممکن عرضه می شود تا آسایش و خرسندی بیشتر درمانگیران ارجمند و نیز پیشرفت در نتایج درمانی حاصل شود. همزمان و به طور موازی در مرکز «مام»، بخش تحقیق و نوآوری در زمینه‎ی دانش پزشکی زنان و آخرین متدهای تشخیص و درمان ناباروری بنا شده است تا با آخرین روش‎های علم باروری و ناباروری، انطباق و به روزرسانی انجام شود و علاوه بر آن امکان پژوهش‎های دانشمندان و کارشناسان خبره‎ی میهن، در بخش‎های سلول درمانی، داروهای نوترکیب و بیورزونانس فراهم گردد؛ شاهد بر این مدّعا، بومی‎سازی واکسن سرطان دهانه‎ی رحم ناشی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است که از پیشرفته‎ترین (High Tech) محصولات دارویی حال حاضر می‎باشد و در این مجموعه پس از شرکت‎های معظم Merck و GSK، دستیابی به دانش تولید آن حاصل گردیده است. تولید این واکسن در قالب طرح کلان ملی کشوری اجرا شده است و هم اکنون در مرحله تدارک تست‎های انسانی می‎باشد و پیش بینی می‎شود تا سال آینده به بازار عرضه شود. قابل توجه است که آموزش به عنوان هدفی برجسته در این مرکز مورد توجه قرار دارد به گونه‎ای که دو سال پیش از افتتاح این مرکز، مجله‎ی اینترنتی مام (مهد آگاهی مادران) با نشانی mom.ir برای ارتقای دانش زنان و مادران این مرز و بوم و پاسخگویی به سوالات آنان طراحی و فعال شده است.


مطالعات تخصصی در خصوص راه اندازی مرکز

این مطالعات از سال ۱۳۹۲ خورشیدی آغاز و احداث بنای مرکز در سال ۱۳۹۳ شروع شده است. کوشیده‎ایم که آگاهی مستمر مدیران مجموعه از آخرین استانداردهای موجود، جدیدترین متدها، تجهیزات و روش‎های احداث یک مجموعه‎ی جامع باروری و درمان ناباروی مبنای فعالیت و احداث مرکز باشد. علاوه بر موسس مجموعه که از پیشگامان حوزه باروری و درمان ناباروری در کشور می‎باشند، بنا به تخصصی بودن احداث و راه‎اندازی این مرکز، جمعی از برترین مشاوران در حوزه‎های معماری و طراحی داخلی، تاسیسات (مکانیکال و الکتریکال)، Clean Room، تجهیزات پزشکی و بهره‎برداری با این مرکز در کنار مدیران جوان و نخبه همکاری داشته‎اند. مرکز باروری و درمان ناباروری مام در شانزده طبقه و با وسعت شش هزار متر مربع در شاه‎راهی میان سه اتوبان اصلی حکیم، همت و کردستان، در خیابان شیراز جنوبی واقع شده است.


مجله اینترنتی مام

مجله اینترنتی مام (mom.ir) حاصل تلاش تیم بازاریابی مرکز می‎باشد که علاوه بر تولید محتوا به عنوان مرجع حوزه‎ی زنان، اخبار آخرین دست یافته‎های علمی را نیز به صورت پیوسته منتشر می‎نماید. که به تفکیک خبرنامه و ویدیو و مطالب جامع را در حوزه‎ی زنان ارائه می کند و تلاش بر آن است که این مجله، بهترین در ایران گردد. واحد مشاوره مرکز مام نیز بیش از یکسال است که فعالیت خود را آغاز نموده است و تا کنون بیش از بیست هزار مشاوره رایگان به صورت آنلاین به بانوان ارائه کرده است. اینستاگرام مرکز مام نیز بیش از یک سال است که در راستای آگاهی بخشی به مادران ایران به انتشار مطالب مفید و آگاهی دهنده برای زنان می‎پردازد و تا کنون نزدیک به پنجاه هزار نفر آن را دنبال کرده‎اند. مشاوران مرکز در اینستاگرام نیز پاسخگوی سوالات کاربران می‎باشند.