چگونه اضافه‌وزن پس از بارداری را کنترل کنیم؟

تعداد بازدید: 1883     تاریخ انتشار: شنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۵
معظل و دغدغه بیشتر زنان باردار تناسب اندام و وزن پس از بارداری است که با گذشت زمان و مشاوره به حالت قبل بر می‌گردد.
چگونه اضافه‌وزن پس از بارداری را کنترل کنیم؟

آرزوی هر زن باردار به دنیا آوردن یک نوزاد سالم و زیباست. از طرفی پس از زایمان مادر هم می‌خواهد به شکل اولیه‌ی خود بازگردد. برخی از مادران خوش‌شانس پس از بارداری به همان شکل و وزن اولیه‌ی خود باز می‌گردند. اما تغییر در ناحیه‌ی پستان‌ها به علت شیردهی و نیاز نوزاد ناگزیر خواهد بود. مادرانی که نگران وزن خود بعد از بارداری هستند بهتر است از طریق راهنمایی و روش‌هایی که کارشناسان ارائه می‌دهند، وزن خود را متعادل کنند.

از دست دادن وزن پس از بارداری نه تنها یک کار دشوار نیست بلکه با دنبال کردن چند راهکار ساده امکان‌پذیر خواهد بود. در دوران بارداری نوع خاصی از هورمون تولید شده و باعث تغییرات بدن وجود می‌شود و این تغییرات پس از زایمان به حالت قبل باز می‌گردد. از این رو نیاز به زمان برای بازگشت تغییرات کاملاً طبیعی است. شما باید حداقل شش هفته برای ثمر دادن یک رژیم لاغری صبر کنید و اگر شیرده هستید نیز باید حداقل دو ماه صبر کنید.

شما هم‌چنین می‌توانید مکمل‌های کاهش وزن را زیر نظر پزشک خود استفاده کنید. مغز شما توسط این مکمل‌ها تحریک شده و باعث کاهش سطح اشتها می‌شود، به صورتی که یک احساس سیری در بدن وجود خواهد داشت. این نکته را در ذهن داشته باشید که به دلیل مصرف مکمل کاهش وزن، چربی و نشاسته جذب نخواهد شد و مادران شیرده باید مراقب باشند مصرف مکمل‌ها سلامت نوزاد را به خطر نیندازد.

عوامل خطر معینی در ارتباط با مکمل‌های کاهش وزن وجود دارد و افراد مبتلا به مشکلات قلبی، دیابت و اختلالات عصبی نباید آن را مصرف کنند.  همچنین قبل از مصرف هر نوع مکمل غذایی یا رژیم لاغری، شما باید به خوبی از عوارض جانبی آن آگاه باشید.


برچسب‎ها:

نویسنده و مترجم نویسنده و مترجم: سارا خلیلی

دلکش
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۱:۱۴:۳۴
سلام من میخواستم در مورد کسانی که تست پاپ اسمیر اشون مورد داره یعنی بعد از کلپوسکوپی cin1 and kondlmy هستن و قصد حاملگی دارن آیا این مورد پیشرفت میکند یا نه تا پایان حاملگی به cin 2تبدیل میشود یا خدای نکرد ه کانسر اگر پیشرفت میکند میتوان از رحم اجاره استفاده کرد. و اگر از رحم اجاره استفاده کرد آیا داروهای تحریک تخمدان چی آیا خطر ی در این مورد دارد ممنون از لطفتون خواهشا جواب سوال من بدین

هنگامه کاظم‌درویش
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۱:۱۶:۲۶
دوست عزیز در صورتی که عضو سایت هستید می توانید سوال خود را در بخش مشاوره مطرح کنید تا سریع‌تر پاسخ سوالتان داده شود.

نام:
موبایل: (این فیلد نمایش داده نخواهد شد)
ایمیل: (این فیلد نمایش داده نخواهد شد)
نظر: