در دوران بارداری چی بخورم بچه‌ام خوش‌برخورد بشه؟

تعداد بازدید: 903     تاریخ انتشار: دوشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
تغذیه‌ی زنان در دوران بارداری بر اخلاق و رفتار فرزندشان در آینده اثر می‌گذارد. به صورتی که مصرف فراوان ماهی در این دوران منجر به تولد کودکانی با روابط اجتماعی بالا خواهد شد.
در دوران بارداری چی بخورم بچه‌ام خوش‌برخورد بشه؟

مطالعات جدید از بررسی عادات غذایی 11875 نفر از زنان باردار نشان داد که خوردن ماهیِ بیشتر در دوران بارداری، به صورت قابل توجهی منجر به افزایش مهارتهای ارتباطی و جایگاه اجتماعی فرزندان از هفت سالگی به بعد می‌شود. در واقع خوردن کمتر از 12 اونس غذای دریایی در هر هفته منجر به 48 درصد افزایش خطر کم شدن هوش کلامی کودکان خواهد شد. مصرف کم ماهی نیز به شدت با مهارتهای ضعیف، رفتارهای مزاحم، مهارتهای ارتباطی کم و وضعیت اجتماعی پایینتر در ارتباط  است. تصور می‌شود فواید ماهی به دلیل وجود اسید چرب امگا‌ـ‌3 در آن است.

 

تغذیه در دوران بارداری اثر فوق‌العادهای بر رفتار کودکان دارد. اگرچه برخی ماهیهای دریایی دارای ماده‌ی سمی جیوه هستند اما به صورت کلی ماهی دارای خواص درمانی بسیاری است که نباید نادیده گرفته شود. مصرف فراوان ماهی در دوران بارداری باعث تولد بچه‌هایی دقیق با دستگاه عصبی سالم و مهارت‌های زبانی بهتر می‌شود که منجر به موفقیت‌های اجتماعی بیشتر و در نتیجه موفقیت شغلی آن‌ها خواهد شد.نویسنده و مترجم نویسنده و مترجم: سارا خلیلی

نام:
موبایل: (این فیلد نمایش داده نخواهد شد)
ایمیل: (این فیلد نمایش داده نخواهد شد)
نظر: