همسر نمونه در دوران بارداری

تعداد بازدید: 856     تاریخ انتشار: پنجشنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۶
برای تبدیل شدن به یک پدر و همسر نمونه در دوران بارداری شریک زندگی خود باید توجه بیشتری به او داشته باشید.
همسر نمونه در دوران بارداری

در حالی که بارداری و زایمان از وظایف و نقش‌ اصلی زنان در فرآیند تولید مثل است اما راه‌هایی برای پررنگ نمودن نقش پدران نیز در این فرآیند وجود دارد. تحقیقات نشان داده است مادران می‌توانند تجربه‌ی بارداری بهتری در کنار حضور فعال همسرشان داشته باشند. چهار راه منحصر به فرد برای تبدیل شما پدر عزیز به یک شریک زندگی نمونه در دوران بارداری، شامل تغییرات نامحسوس رفتاری اما قابل درک برای همسرتان است که منجر به قدردانی از شما خواهد شد.

 

  • به صحبت‌های همسرتان گوش فرا دهید و با او گرم و صمیمی صحبت و درد و دل کنید. تغییراتی روحی و رفتاری ناشی از نوسانات هورمونی دوران بارداری همسرتان را در صحبت‌هایش در نظر بگیرید و با توجه به حساسیت‌های عاطفی هرچند غیرمنطقی همسرتان سخن بگویید. سعی کنید با سخنان خود، اضطراب و نگرانی از آینده را از همسرتان دور کرده و او را آرام کنید.

 

  • خستگی و بی‌حوصلگی همسرتان را در انجام کارهای خانه و پخت‌‌وپز درک کنید و سعی کنید نقش بیشتری در انجام امور مربوط به خانه‌داری داشته باشید.

 

  • در کلاس‌های آمادگی زایمان همسرتان حضور فعال داشته باشید تا از تغییرات بدن همسر و رشد فرزندتان اطلاعات بیشتری کسب نموده و بهتر برای فرآیند زایمان همسرتان آماده شوید.

 

  • شما می‌توانید ساک وسایل همسر و فرزندتان را با حوصله و دقت آماده کنید. لیستی از وسایلی که همسرتان در بیمارستان قبل و پس از زایمان نیاز دارد، تهیه کنید و هر یک از وسایل ضروری را درون ساک قرار دهید.


نویسنده و مترجم نویسنده و مترجم: سارا خلیلی

نام:
موبایل: (این فیلد نمایش داده نخواهد شد)
ایمیل: (این فیلد نمایش داده نخواهد شد)
نظر: