نقش مکمل در باروری زنان

تعداد بازدید: 349     تاریخ انتشار: سه شنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۶
مطالعات نشان داده است که مصرف مکمل‌ها پیش از بارداری می‌تواند قدرت باروری زنان را تقویت نموده و بدین صورت آنان را برای باروری هرچه سریع‌تر آماده کند.
نقش مکمل در باروری زنان

باردار شدن همیشه کار ساده‌ای نیست ولی می‌توان با استفاده از نکات زیر قدرت باروری و احتمال آن را افزایش داد.

 

محققان مرکز باروری دانشگاه فلوریدا می‌گویند، برای باردار شدن ضروری است یک سال پیش از تلاش برای آن، به حفظ تندرستی خود بپردازید. اگر بلافاصله باردار نشدید جای نگرانی نیست چون حدود هفت تا هشت ماه برای باردار شدن زمان نیاز است.

 

همچنین اگر پس از این مدت نیز باردار نشدید، باید برخی از ترکیبات گیاهی مؤثر را مصرف کنید.

 

زنانی که برای باردار شدن تلاش می‌کنند نیاز دارند که از رژیم غذایی سالم پیروی کرده و از سیگار کشیدن و استفاده از دخانیات پرهیز کنند.

 

محققان همچنین معتقدند دریافت اسیدهای چربِ ضروری مثل پروبیوتیک‌ها، امگا‌ـ‌3 و غیره می‌تواند مفید باشد، چون اسیدهای چرب امگا‌ـ‌3 بروز التهاب در بدن را کاهش داده و مصرفشان پس از بارداری، می‌تواند تأثیر مثبتی بر رشد مغز جنین بگذارد.

 

پژوهشگران این مرکز باور دارند افزودن مکمل گیاهی پنج انگشت به رژیم غذایی پروژسترون را متعادل کرده و قدرت باروری را افزایش می‌دهد.

 

کنترل و مدیریت استرس نیز می‌تواند بر بارداری تأثیر مثبت گذاشته، از ترشح هورمون استرس‌ـ‌کورتیزول‌ـ‌جلوگیری کرده و هورمون پروژسترون بدن را که نقشی اساسی در بارداری ایفا می‌کند افزایش دهد.نویسنده و مترجم نویسنده و مترجم: فرشاد شریفی

نام:
موبایل: (این فیلد نمایش داده نخواهد شد)
ایمیل: (این فیلد نمایش داده نخواهد شد)
نظر: