کلینیک ناباروری

امروزه به طور میانگین 10 تا 15 درصد زوج ها نابارور هستند که میزان ناباروری در ایران 22 در صد می باشد. در گذشته درمان شامل درمان سیستم تولید مثل در مردان و ، زنان و درمان بیماری های عفونی مزمن بوده است. در سه دهه اخیر، در درمان دارویی ناباروری پیشرفت فراوانی حاصل شده است و درمان بیماری های مقاربتی سبب کاهش چشمگیری در میزان ناباروری شده است. از سال 1960 درمان ARTدریچه ای نوینی را در درمان ناباوری گشود. انتخاب پزشک مناسب و بهترین ترین روش جهت درمان ناباروری،  یکی از راههای رسیدن به این هدف می باشد 

روش های  جدید  این سه دهه اخیر رویکردهای نوینی در درمان بوجود آورده است که شامل تکنیک های ازمایشگاهی جهت ذخیره تخمک ها ، اسپرم و جنین می باشد. هنوز چالشهای از قبیل درصد موفقیت روش ها و پیش بینی روش های که می تواند به حد کافی کمک کننده باشد وجود دارد. ولی مرکز درمان ناباروری مام با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و با کمک حاذق ترین پزشکان توانسته بالاترین درصد موفقیت را در سطح کشور ایجاد کند


کلینیک تشخیص و درمان سقط مکرر

بارداری همواره به سلامت طی نشده و در مواردی ممکن است جنین از زمان ایجاد تا نیمه‌ی بارداری از بین برود یا خارج شود که به این حالت سقط جنین گفته می‌شود و در صورت تکرار این حالت برای سه یا بیشتر از سه نوبت قبل از بیست هفته در بارداری‌های بعدی، سقط مکرر یا سقط تکراری نامیده می‌شود که نیاز به بررسی و پیگیری بیشتری دارد.

بررسی‌های لازم جهت تعیین علت سقط مکرر بعد از دومین سقط پی‌درپی توصیه می‌شود، به خصوص اگر شرایط زیر هم وجود داشته باشد:

بر همین اساس و با توجه به اینکه سقط مکرر یکی از عوامل ناباروری بوده و مشکلات روحی فراوانی را برای زوجین به همراه دارد، مرکز باروری و درمان ناباروری مام کلینیک سقط مکرر را راه‌اندازی نموده است تا با کمک تیمی از متخصصین زبده و تجهیزات مدرن و بروز، قدمی در راستای رفع این مشکل و کمک به زوجین برای رسیدن به خواسته مطلوب خود یعنی تجربه بارداری سالم و بچه‌دار شدن بردارد.

کلینیک تخمدان

تخمدان عضو مهمی در سیستم تولیدمثلی خانم‌ها بوده و در نتیجه هرگونه اختلال عملکرد تخمدان و بیماری‌های مرتبط با آن،‌ می‌تواند بر سلامت باروری و جسمی یک خانم تأثیر قابل توجهی بگذارد. ‌کلینیک تخمدان مرکز باروری و درمان ناباروری مام با کمک متخصصین متبحر و همکاری ماماهای آموزش دیده آماده‌ی ارائه خدمات تشخیصی و درمانی در این زمینه به مراجعین محترم می‌باشد.

کلینیک اورولوژی

کلینیک اورولوژی مرکز باروری و درمان ناباروری مام، با بهره‌مندی از متخصصین و جراحان متبحر و استفاده از بروزترین دستگاه‌های موجود با هدف تشخیص بیماری‌ها و اختلالات تناسلی و ادراری و همچنین ناباروری در مردان راه‌اندازی شده و در این زمینه آماده‌ي خدمت‌رسانی به مراجعین محترم می‌باشد.

کلینیک سلامت جنسی

خانواده به لحاظ قدمت ابتدايي ترين و از نظر گستردگي ، جهان شمول ترين سازمان يا نهاد اجتماعي است. اين امر نشان مي دهد كه خانواده واجد ارزش بقايي بسيار مهمي براي فرد و نوع انسان مي باشد. بحث پيرامون خانواده و راه هاي تحكيم آن از بحث هاي متداول مجامع علمي است و علوم مربوط به آن تلاش مي كنند كه تدابيري به عمل آورند كه روز به روز ميزان ثبات خانواده را فزوني بخشند. در اين ميان روابط جنسي رضايت بخش زوجين به عنوان يكي از مهم ترين عوامل در تحكيم ثبات خانواده ها معرفي شده است. تمايلات، كششها و كيفيت زندگي جنسي انسان به اندازه ي اصل زيستن، پربار و پيچيده است.فعاليت جنسي و جنسيت، بخش مهمي از زندگي زناشويي است. در اين زمينه مي توان گفت كه اگر چه زندگي زناشويي سعادتمندانه فقط تا اندازه اي مربوط به رابطة جنسي است ولي اين رابطه ممكن است از مهمترين علل خوشبختي يا عدم خوشبختي در زندگي زناشويي باشد.زيرا اگر اين رابطه قانع كننده نباشد منجر به احساس محروميت، ناكامي و عدم احساس ايمني(به خطر افتادن سلامت روان)و در نتيجه از هم پاشيدگي خانواده مي شود. نارضايتي از رابطه جنسي همچنين مي تواند به مشكلات عميق در روابط زوجين و ايجاد تنفر از همسر، دلخوري، حسادت، رقابت، حس انتقام گيري،احساس تحقير، احساس عدم اعتماد به نفس و نظاير آنها منجر شود.

 یکی از بهترین تعاریف آن،‌ توسط سازمان بهداشت جهانی به شرح زیر ارائه شده است. “منظور از سلامت جنسی، شرایطی است که فرد در قبال مسائل جنسی به لحاظ جسمی، احساسی، ‌ذهنی و اجتماعی در موقعیت مطلوب خود قرار دارد و این فقط به معنای عدم وجود بیماری، اختلال عملکرد یا ضعف نمی‌باشد“.

برمبنای این تعریف و به لحاظ روانشناسی حق هر انسانی است که ارتباط جنسی محترمانه، حمایتگر و ارضاء‌کننده‌ای را تجربه کند. شکی نیست که باتوجه به اثرگذاری مستقیم بر کیفیت زندگی زناشویی و سلامت باروری، فراهم آوردن خدمات لازم برای حفظ و ارتقای سلامت جنسی افراد و جامعه از اهمیتی ویژه برخوردار است. در راستای این اهداف، کلینیک سلامت جنسی مرکز ناباروری مام با بهره‌گیری از متخصصین زنان و زایمان، اورولوژی، عفونی، روانپزشکی و همکاران روانشناس، در حوزه‌های مختلف و در محیطی امن با درنظرگرفتن موارد زیر آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به مراجعین محترم می‌باشد.

 کلینیک‌های درمانی: