مرکز تحقیقات و نوآوری مام

مرکز رشد و نوآوری مام با هدف هدایت ایده های دانش بنیان در حوزه ی علوم پزشکی و سلامت به سمت تولید محصول و تجاری سازی ایجاد شده است . مرکز رشد مام بر اساس مطالعه و بررسی نمونه های موفق بین المللی و با توجه به زیر ساخت مرکز باروری مام ، وضعیت بازار کشور و منطقه و توانایی متخصصان ، در چهار حوزه ی دارو های نوترکیب ، خدمات نوین آزمایشگاهی ، سلول و ژن درمانی  برنامه ریزی شده است .

در این راستا در ساختمان مام، فضای فیزیکی بیش از 1000 متر شامل 300 متر آزمایشگاه مجهز ، 170 متر اتاق تمیز ( ساخته شده با اصول GMP  و دارای کلاس های C  و B  ) ، فضای چند منظوره و فضای اداری مناسب اسکان استارت آپ ها به مرکز رشد اختصاص داده شده است .

با توجه به اهمیت این مرکز برای سرمایه گزاران مام ، تجارب موفق مدیران این مرکز در زمینه ی استارت آپ های دانش بنیان و حضور فعال نیروهای نخبه، امید است در آینده ی نزدیک اتفاقات موثری را در حوزه فناوری های نوین سلامت از مرکز رشد و نوآوری مام شاهد باشیم .

1-دارو ها و واکسن های نوترکیب :

در طی 4 سال گذشته شرکت نویان زیست دارو مستقر در مرکز رشد و نوآوری مام، رشد بسیار خوبی داشته است و توانسته علاوه بر جمع آوری تیم فنی متخصص به عنوان شرکت دانش بنیان نیز شناخته شود ، از جمله محصولات این شرکت می توان به واکسن ضد سرطان دهانه رحم (HPV vaccine ) که خود طرح کلان ملی و از اولویت های تولید داخل به شمار می رود نام برد که تا پایان سال 98 وارد بازار می شود .

2-خدمات نوین آزمایشگاهی:

مرکز رشد و نوآوری مام با مجهز شدن به بروز ترین تجهیزات و پیشرفته ترین متد ها سعی بر آن دارد تا در سایه پیاده سازی مدیریت کیفیت آزمایشگاهی (ISO 15189 ) و همکاری با موسسات بین المللی به ارائه خدمات نوین آزمایشگاهی در زمینه تعیین سلامت زنان و مادران باردار، تعیین سلامت جنین و نوزاد، تشخیص و درمان ناباروری، تشخیص بیماری های متابولیکی و ژنتیکی بپردازد.

3-سلول و ژن درمانی:

مرکز رشد و نوآوری مام با دارا بودن اتاق های تمیز، اتاق عمل و بستری و به طور کلی داشتن زیرساخت ها و تجهیزات مناسب و هم چنین وجود نیرو های متخصص و مستعد از بستر مناسبی جهت فعالیت در حیطه نوین سلول درمانی برخوردار بوده و قصد دارد تحقیقات گسترده ای در زمینه کاربرد روش های درمانی مبتنی بر سلول و ژن در حوزه هایی هم چون درمان ترک های پوستی و زیبایی و بیماری های خود ایمنی آغاز نماید.