مزایای تعیین جنسیت جنین

شاید یکی از جنبه های مثبت استفاده از روش انتخاب جنسیت، فرصت بالقوه والدین برای افزایش تعداد فرزندان مورد نظرشان باشد. در بعضی از کشورها، افراد جامعه به محدود کردن اندازه خانواده تشویق می شوند. در واقع، در چین ، قانونی در سال 1979 وجود داشت که خانواده ها را از داشتن بیش از یک فرزند منع می کرد، اگرچه در طول سال ها، تغییراتی ایجاد شده بود. همچنین، امروزه با این روش ها مادران مجبور نیستند چندین بار زایمان کنند فقط برای اینکه بتوانند فرزندی با جنسیت مورد نظر خود داشته باشند.

 جلوگیری از انتقال اختلالات ژنتیکی والدین به جنین

گاهی اوقات در والدین مشکل بیماری توارثی وجود دارد که از نظر ژنتیکی مرتبط با جنسیت است و بدین ترتیب مادر یا پدر می توانند آن مشکل را به کودک منتقل کنند. قطعا این مسئله نگرانی هایی را برای والدین بوجود می آورد که از مزایای تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری جلوگیری از انتقال اختلالات ژنتیکی والدین به جنین  می باشد.

تعیین جنسیت جنین

برنامه ریزی مناسب والدین

برای مادرانی که منتظر تولد فرزندشان هستند، دانستن جنسیت باعث می شود آمادگی لازم برای ورود کودک تازه وارد از جمله تهیه لباس، پرستار، یا تعویض لباس های کودک بزرگتر با لباس هایی برای کودک تازه وارد را داشته باشند.

تحقق خواسته والدین

طرفداران تعیین جنسیت جنین معتقدند که ممکن است والدین بخواهند نوزادی با جنسیت مورد نظر خود داشته باشند. از مزایای تعیین جنسیت جنین این است که جنسیت کودک همان چیزی می باشد که والدین آرزو می کنند، به این ترتیب آنها نسبت به کودک محبت بیشتری نشان می دهند. اگر خانواده ای در حال حاضر از چند فرزند پسر تشکیل شده باشد و والدین خواهان یک دختر باشند، به آنها این امکان داده می شود که جنسیت فرزند بعدی را با امکان تحقق خواسته های خود انتخاب کنند، و خانواده شادتری داشته باشند.

نویسنده و مترجم : پریسا جاوید زاده

منابع : connectusfund