چطور متوجه بشیم سرطان دهانه رحم داریم؟

سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان شایع در بین زنان جهان می باشد، از این رو نیاز به پیشگیری از این سرطان در قالب ایجاد و فعالیت مراکز غربالگری سرطان دهانه رحم در سراسر کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. سرطان دهانه رحم از جمله معدود سرطان های قابل پیشگیری است که نه تنها با تشخیص به موقع و زودهنگام می توان این بیماری را درمان کرد، بلکه نرخ مرگ و میر ناشی از آن را نیز به طرز چشمگیری در جامعه کاهش داد. این بیماری تا زمانی که به پیشرفته ترین حالت خود نرسد، علائمی در بیمار ایجاد نمی کند و گاهی سال ها برای بروز آنها زمان لازم است. از عمده ترین علل بالای مرگ و میر زنان در اثر سرطان دهانه رحم ، می توان به عدم آگاهی افراد جامعه به لزوم ارزیابی های دوره ای و مراجعه به پزشک اشاره کرد. 

ویروس پاپیلومای انسانی

عمده­ ترین عامل ایجاد این سرطان، ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV است که شایع ترین راه انتقال آن در بین زنان و مردان تماس جنسی است. ممکن است مردان، علی رغم ناقل بودن برای ویروس HPV علائم آن را بروز ندهند و از بیمار بودن خود اطلاعی نداشته باشند، در نتیجه آن را به شریک جنسی خود منتقل کنند. از مزایای غربالگری جامعه برای این سرطان می توان به تشخیص به هنگام آن و ارائه راهکارهای درمانی مناسب اشاره کرد، زمانی که یک بیماری در مراحل ابتدایی تشخیص داده می شود روند درمان نیز راحت تر و بهبودی سریع تر خواهد بود. در همین راستا و با توجه به اهمیت موضوع بر آن شدیم تا با تاسیس مرکز تخصصی غربالگری سرطان دهانه رحم به ارائه خدمات غربالگری، معاینات کامل، مشاوره حضوری و غیرحضوری، ارائه راهکارهای درمانی و پشتیبانی کامل بیماران بپردازیم. به طور خلاصه می توان گفت اصلی ترین اهداف مرکز تخصصی غربالگری سرطان دهانه رحم مام عبارتند از:

  • اطلاع رسانی در خصوص سرطان دهانه رحم به عموم جامعه و مشاوره آنلاین و حضوری
  • تشخیص بالینی سرطان دهانه رحم
  • دارای کلینیک تخصصی سرطان دهانه رحم
  • انجام آزمایشات مرتبط با سرطان دهانه رحم (PAPSMEAR, HPV)
  • درمان زگیل تناسلی با روش های نوین
  • وجود واکسن پاپیلوگارد جهت پیشگیری از ویروس HPV در مرکز
  • مشاوره آنلاین رایگان

شما عزیزان می توانید جهت تشخیص بالینی سرطان دهانه رحم به  سایت مرکز باروری و درمان ناباروری مام مراجعه نموده و در قسمت نوبت دهی با انتخاب کلینیک تشخیص سرطان دهانه رحم نوبت خود را رزرو نمایید و پس از بررسی بالینی، آزمایشات مرتبط را در آزمایشگاه مرکز مام انجام دهید. لازم به ذکر است با مراجعه به سایت آزمایشگاه های مرکز مام می توانید با انتخاب مشاوره آزمایشگاه سوالات خود را مطرح نموده تا مشاوران مرکز مام پاسخگوی شما عزیران باشند.