×
10 حرفی که هیچ زن بارداری مایل به شنیدن آن‌ها نیست

10 حرفی که هیچ زن بارداری مایل به شنیدن آن‌ها نیست

1- وقتی فرزندم متولد شد، من...

از گفتن این جمله ها به زن باردار(مخصوصا در اولین تجربه بارداری) پرهیز کنید که زایمان شما به موقع صورت نگرفته و احساس شما موقع سزارین چگونه بوده است این ها عنوان های مناسبی برای زن باردار نیستند. برای اولین بار تجربه کردن حس مادر شدن به اندازه کافی ترسناک هست که فرد مایل به شنیدن جزئیات میزان طولانی بودن و دردناک بودن زایمان نباشد. لطفا راجع به تعداد بخیه های بعد از سزارین  نیز با زن باردار صحبت نکنید!

2- "این فرآیند خیلی دردناک است – شما نمیترسید؟!"

بله! حتی با وجود تجربه قبلی، فرد ممکن است بترسد و هرشب به آن فکر کند. بنابراین اگر نکاتی در جهت کمک به انجام هرچه آسان تر این فرآیند ندارید، راجع به آن صحبت نکنید.

3- " قرار است امشب به رستوران، سینما، کنسرت ... برویم! شما که نمی آیید؟ نه؟ "

باید در نظر بگیرید که زن باردار تحت شرایط خاصی قرار دارد و ممکن است مایل باشد زود بخوابد یا هر لحظه ممکن است وقت زایمان فرارسد بنابراین سعی کنید این درخواست ها را کنار بگذارید. با این حال این وضعیت به این معنی نیست که زن باردار قادر به انجام کارهای روزمره مانند سایر افراد نیست.

4- "آیا شما دوقلو باردار هستید؟ مطمئنید؟"

این را بدانید که در زایمان طبیعی سایز بدن بزرگ خواهد شد و همچنین طی بارداری اضافه وزن پیدا کردن بسیار طبیعی است. بنابراین به سونوگرافی اعتماد کنید و مطمئن باشید 8 تا بچه در شکم شما پنهان نشده اند.

5- "شما برای بارداری خیلی نحیف هستید!"

حالت معکوسی هم وجود دارد. ممکن است شما فکر کنید که برآمدگی شکم شما بسیار کم است و  بترسید که شاید مشکلی وجود داشته باشد یا وزن شما برای تغذیه کودک کافی نبوده است درحالیکه چنین چیزی نیست. بنابراین سعی کنید در هر حالتی از وضعیت زن باردار تعریف کنید!

6- "وزن اضافی بعد از زایمان اول کاهش می یابد اما در مورد زایمان دوم تردید وجود دارد (با تاخیر کاهش می یابد)"

دومین بار مبارزه سخت تر خواهد بود. هر بارداری با دیگری و همچنین هر زنی با دیگری فرق دارد. زن باردار با تصور کردن اینکه دیگر به حالت ایده آل بازنمی گردد ممکن است افسرده شود مخصوصا زمانیکه هورمون ها به شدت ترشح می شوند.

7- "بچه پسر است؟ یا دوباره دختر؟"

ممکن است شما یکی را به دیگری ترجیح بدهید اما به این معنی نیست که مادر هم همان نظر را داشته باشد. این رشد در بدن او صورت می گیرد و از داشتنش هیجان زده است. (مگر در زمانی که خود مادر از جنسیت فرزند ناامید شده باشد که در این صورت وظیفه شما انگیزه دادن به اوست.)

8- "می توانید از این غذا بخورید؟"

زن باردار نیاز دارد رژیم غذایی خود را تغییر دهد اما نیاز به محدود شدن نسبت به همه چیزنیست. نیازی نیست از خوردن منعشان کنید زیرا اکثر موادخوارکی پاستوریزه هستند.

9- "از خوراکی ها دست نمی کشید؟"

ممکن است حین بارداری مدام در حال خوردن باشد، بهتر است تظاهر کنید که این موضوع جلب توجه نمی کند.

10- "به نظر می رسد تا چند روز آینده فارغ می شوید؟ نه؟"

با بزرگ شدن شکم زن مدام این سوال از او می شود حتی زمانی که هنوز شش ماه و نیم از بارداری گذشته باشد. اگر از مدت زمان بارداری خبر ندارید، ابتدا سوال کنید!  

bayad bedanid هر آنچه که باید بدانید