×
دختردار شدن ؛ روش‌های علمی و غیرعلمی

دختردار شدن ؛ روش‌های علمی و غیرعلمی

چگونه دختردار شویم؛ روش هایی برای دختر دار شدن

انتخاب جنسیت فرزندتان این امکان را به شما می‌دهد تا خانواده‌ای متوازن (از نظر جنسیت افراد) داشته باشید و به فرزندان شما نیز این اجازه را می‌دهد تا احساس اضافی بودن نداشته باشند. از آن جایی که امروزه بسیاری از والدین موفق می‌شوند تا جنسیت فرزندان خود را قبل از تولد انتخاب کنند، شاهد عشق و علاقه‌ی بیشتر، طرد شدن کم‌تر و کاهش اندازه‌‌ی خانواده‌ها هستیم. بسیاری از خانواده‌ها فقط به علت تلاش مداوم برای داشتن دختر یا پسر، صاحب فرزندان زیادی می‌شوند. اما در بسیاری از موارد دلایل موجه‌تری برای انتخاب جنسیت فرزند وجود دارد ؛ دلایلی مانند احتمال به ارث بردن یک ناهنجاری ژنتیکی وابسته به جنسیت.
در این مقاله به پاسخ این سوالات نیز پرداخته ایم که زمان اقدام برای دختر دار شدن یا اینکه برای دختر دار شدن چه باید بخوریم می تواند علمی باشد و تاثیری در جنسیت جنین داشته باشد یا خیر؟


تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح ؟!

جنسیت نوزاد در زمان لقاح تعیین می‌شود و بسته به اینکه سلول اسپرم حاوی چه کروموزوم جنسی است (X یا Y)، جنسیت جنین یا ماده (XX) یا نر (XY) می‌شود ؛ اما اگر شما قصد دارید که فرزندتان دختر شود یا پسر، بهتر است نکات جالب زیر را در نظر داشته باشید. "البته باید بدانید که ممکن است حتی با رعایت تمام موارد زیر در نهایت جنسیت کودک شما آن چیزی نشود که در نظر داشته‌اید! اما در هر صورت نکات زیر ممکن است حداقل برای کسانی که سعی دارند تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا جنسیت فرزندشان مطابق میلشان باشد، مفید باشد.
درخبرهای قبلی دو رژیم غذایی متفاوت برای دختر یا پسر شدن فرزند شما ارائه دادیم. در این خبر و خبر بعدی با دیگر روش‌های تعیین جنسیت آشنا می‌شوید.


انتخاب جنسیت بر اساس روش‌های علمی

اگر شما برای باردارشدن از تکنیک‌های علمی استفاده می‌کنید، در تعیین جنسیت کودکتان دستتان بازتر است. با وجود اینکه این روش‌ها مطمئن و جذاب هستند ولی باید یادتان باشد که روش‌هایی پرهزینه، تهاجمی و گاهی بحث‌برانگیز هستند.
•    تشخیص ژنتیکی پیش از لانه‌گزینی(PGD) : این روش برای کمک به زوج‌هایی که طی آزمایشات ژنتیکی ناقل بیماری‌های وخیم تشخیص داده شده‌اند که وابسته به جنس است، به وجود آمد و هم‌زمان با لقاح آزمایشگاهی (IVF) به کار می‌رود. در این روش به‌طور خلاصه، متخصصین یک سلول را از جنین در حال تقسیم جدا و جنسیت آن را تعیین می‌کنند و تنها جنین با جنسیت مطلوب وارد رحم مادر می‌شود. غالب مراکز باروری لزومی برای تعیین جنسیت جنین هنگامی که دلایل پزشکی وجود ندارد، نمی‌بینند.
•    مرتب کردن اسپرم‌ها: این تکنیک شامل جداسازی اسپرم حاوی کروموزوم Y از اسپرم حاوی کروموزوم X  در آزمایشگاه و انتقال اسپرم با جنسیت مطلوب به داخل رحم زن از طریق روش تلقیح داخل رحمی (IUI) یا بارورسازی تخمک در آزمایشگاه است.


انتخاب جنسیت بر اساس روش‌هایی با اساس علمی کم

•    روش شتل (Shettles method)  یا روش زمان‌بندی‌شده: در این روش همه چیز بستگی به زمان‌بندی دارد. طبق روش شتل اسپرم حاوی کروموزوم  X آهسته‌تر از اسپرم حاوی کروموزوم Y حرکت می‌کند و طول عمر بیشتری دارد. در نتیجه بهتر است تا زمان تخمک ‌گذاری صبر نکنید و اگر خواهان داشتن فرزند دختر هستید، باید دو تا چهار روز قبل از تخمک ‌گذاری نزدیکی داشته باشید زیرا در این صورت اسپرم حاوی کروموزوم X در روزهای آتی که تخمک شما آزاد می‌شود، تنها اسپرم زنده و حاضر در لوله‌های فالوپ شما خواهد بود. گفته می‌شود که این روش تا 75 درصد نرخ موفقیت دارد. البته جز موارد ذکر‌شده، جزئیات دیگری نیز هستند که کانال واژن را پذیرای یکی از دو اسپرم حاوی کروموزوم  X یا Y می‌کند، مانند طرز قرارگیری هنگام نزدیکی یا اینکه زن به ارگاسم برسد یا نه.
•    روش ولان (Whelan method): این روش مخالف روش شتل است و به نوعی علمی است. اساس این روش بر این است که تغییرات بیوشیمیایی که در بازه‌های زمانی خاص در هر چرخه‌ی بدن زن رخ می‌دهد احتمال لقاح اسپرم دارای کروموزوم Y  را با تخمک افزایش می‌دهد، در حالی که در باقی زمان‌ها احتمال لقاح اسپرم حاوی کروموزوم X بیشتر است. در نتیجه برای داشتن دختر باید دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید.
•    کیت‌های انتخاب جنسیت: کیت‌های متنوعی وجود دارد که اساس کار آن‌ها تغییر شرایط پیرامون اسپرم و تخمک (با استفاده از مکمل‌های طبیعی و مواد شست‌وشودهنده) است تا کانال واژن آماده‌ی دریافت اسپرم دارای کروموزوم X یا Y باشد. هر چند که متخصصین ادعای این کیت‌ها را زیر سؤال برده‌اند.


انتخاب جنسیت بر اساس روش‌هایی بدون اساس علمی

از دیگر روش‌های خانگی تعیین جنسیت کودکتان در آینده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    گایافنزینی که در شربت سینه وجود دارد و مخاط بینی شما را نازک می‌کند در بخش‌های زنانه‌ی بدن شما نیز احتمالاً همین اثر را خواهد داشت. احتمالاً این اتفاق برای اسپرم دارای کروموزوم Y مطلوب‌تر است و استفاده از این شربت احتمال دختردار شدن شما را کاهش می‌دهد؛
•    به ارگاسم رسیدن زن اسپرم را به دهانه‌ی رحم نزدیک‌تر می‌کند و باعث ترشح موادی می‌شود که محیط را قلیایی می‌کند و احتمال رسیدن اسپرم حاوی کروموزوم  Y که سریع‌تر حرکت می‌کند به سلول تخمک بیشتر شود. در نتیجه برای داشتن دختر، زن نباید به ارگاسم برسد؛
•    شرایط اسیدی، اسپرم‌های حاوی کروموزوم Y را از بین می‌برد. محیط اسیدی واژن به دختردار شدن کمک شما می‌کند. برخی خانم‌ها به صورت طبیعی محیط واژن اسیدی‌تری دارند و به سختی قادر به پسردار شدن هستند؛
•    کاهش وزن و نداشتن قدرت بدنی مناسب ممکن است منجر به دختردار شدن شما شود؛
•    طرز قرارگیری حین نزدیکی که باعث نفوذ بیشتر می‌شود، باعث پیروز شدن اسپرم‌های دارای کروموزوم Y و دور شدن آن‌ها از ورودی اسیدی واژن می‌شود. دخول سطحی‌تر و حالتی که مرد در موقعیت بالای زن (آمیزش رو در رو) هنگام نزدیکی قرار می‌گیرد نیز برای دختردارشدن بهتر است؛
•    تعداد اسپرم‌ها نیز یک فاکتور مهم است. واضح است که شمارش پایین اسپرم در هنگام شروع برای باردار شدن به نفع هیچ کدام از دو جنسیت پسر و دختر نیست ولی شمارش بالای اسپرم‌ها به نفع پسردار شدن شماست. بنابراین اگر دختر می‌خواهید، از روز اول تا پنجم هر روز نزدیکی داشته باشید و سه روز قبل از تخمک ‌گذاری دست نگه دارید. از طرفی بهتر است قبل از نزدیکی در صورتی که مایل به داشتن فرزند دختر هستید، یک دوش آب گرم بگیرید زیرا حرارت و گرما اثر منفی بیشتری روی کروموزوم‌های  Yکه ضعیف‌تر هستند دارد و کروموزوم‌های X  بیشتر زنده می‌مانند؛
•    آقایان نیز با مصرف کافئین قبل از نزدیکی می‌توانند اسپرم‌های دارای کروموزوم Y فعال‌تری را تولید کنند. در نتیجه برای دختردار شدن بهتر است از مصرف کافئین قبل از نزدیکی بپرهیزید.
علاوه بر موارد فوق برخی افراد استفاده از روش هایی مانند تغذیه برای دختر دار شدن، روش مصرف رازیانه برای دختر دار شدن، قهوه برای دختر دار شدن، دختر دار شدن با طب سنتی و پوزیشن مناسب برای دختر دار شدن صحبت می کنند که با توجه به این که این موارد هیچ اساس علمی ندارند، نمی توان به آن ها اکتفا و اعتماد کرد.


خلاصه‌ی روش‌های غیرعلمی مورد استفاده برای دختردار شدن:

•    داشتن نزدیکی سه روز یا بیشتر قبل از تخمک ‌گذاری؛
•    قرارگیری در وضعیت (پوزیشن) رو در رو یا مرد روی زن هنگام آمیزش جنسی؛
•    به ارگاسم نرسیدن زن؛
•    توجه به تعداد اسپرم‌ها؛
•    قبل از نزدیکی زن باید با محلول حاوی سرکه و آب دوش بگیرد و مرد نیز باید با آب گرم حمام کند تا اسپرم‌های دارای کروموزوم Y از بین بروند.

bayad bedanid هر آنچه که باید بدانید