×
هشدار! مواظب باشید در بارداری مبتلا به آنفولانزا نشوید!

هشدار! مواظب باشید در بارداری مبتلا به آنفولانزا نشوید!

در دوران بارداری، تغییرات متعددی در دستگاه ایمنی بدن، قلب و ریه‌ها رخ می‌دهد. یکی از مهم‌ترین تغییرات این دوران این است که ظرفیت ریه‌‌ها کاهش و ضربان قلب افزایش می‌یابد. این عوامل فشار اضافی بر روی قلب و ر
یه وارد می‌کنند. هم‌چنین در دوران بارداری دستگاه ایمنی بدن نیز به‌طور طبیعی ضعیف شده و مجموع این عوامل در کنار هم شما را بیشتر از قبل در معرض ابتلا به آنفولانزا قرار می‌دهد.
ابتلا به آنفولانزا در دوران بارداری می‌تواند منجر به مشکلات جدی پنومونی (ذات الریه) و حتی بستری شدن در بیمارستان شود، بنابراین لازم است که اقداماتی را برای پیشگیری از ابتلا به آنفولانزا در طول بارداری مانند شستشوی مکرر دست‌ها، ضدعفونی مرتب محیط زندگی در فصل شایع و ارتقای سلامت عمومی به‌ویژه تغذیه‌ی مناسب جهت بهبود سطح ایمنی را انجام دهید. همچنین آنفولانزا جنین را نیز در معرض خطر قرار می‌دهد. مطالعات نشان داده‌اند که ابتلا به آنفولانزا در دوران بارداری احتمال سقط جنین، ناهنجاری‌های جنینی، زایمان زودرس و وزن ‌كم هنگام‌ تولد را افزایش می‌دهد. اگرچه ممکن است بسیاری از مادران مبتلا به آنفولانزا هیچ عارضه‌ای را تجربه نکنند اما از لحاظ آماری، در هنگام بارداری احتمال ابتلا به آنفلوانزای شدید که برای مادر و جنین مشکل ایجاد کند، افزایش می‌یابد. بنابراین برای کاهش احتمال ابتلا به این بیماری ضمن رعایت راهکارهای پیشگیرانه، از تزریق واکسن آنفولانزا غافل نشوید.
bayad bedanid هر آنچه که باید بدانید