×
میگرن کودکان و کمبود ویتامین

میگرن کودکان و کمبود ویتامین 

بررسی‌های جدید نشان میدهند که کمبود ویتامین D، کوآنزیم Q10 و ریبوفلاوین میتواند منجر به سردردهای میگرنی در برخی از کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شود. 

دکتر سوزان هاگلر، متخصص عصب‌شناسی بیمارستان کودکان سینسیناتی و تیم پژوهشی‌اش، میزان ویتامین D، کوآنزیم Q10، ریبوفلاوین و فولات را در خون مبتلایان به سردردهای میگرنی که داروهای ضد درد و مکمل ویتامین مصرف میکردند، اندازه‌گیری کردند.

آن‌ها به این نتیجه رسیدند که دخترها و زنان جوانی که از کمبود کوآنزیم Q10‌ ماده‌ای ویتامین‌ مانند در سلول‌های بدن که برای  تولید انرژی رشد سلول و تعمیر و نگهداری‌اش کاربرد دارد‌ رنج می برند خیلی بیشتر از پسرها و مردان جوان هستند. به تعبیری مردان جوان بیش از زنان جوان کمبود ویتامین D دارند. 

پژوهشگران همچنین پی بردند، مبتلایان به میگرن مزمن بیش از مبتلایان به میگرن دوره‌ای از کمبود ریبوفلاوین و کوآنزیم Q10 رنج می‌برند.

قرار گرفتن در معرض آفتاب و مصرف مواد غذایی مانند ماهی، شیر سویا، ماست، آب پرتقال، زرده‌ی تخم‌مرغ، جگر گوساله، غلات، حبوبات و مواد غذایی غنی‌شده با ویتامین‌های ‌D و B2‌، می‌تواند ویتامین D مورد نیاز بدن را تأمین کند. پنیر، شیر، تخم‌مرغ، جگر، سبزیجات برگ‌دار، قارچ، بادام و حبوبات از‌ غذاهایی هستند که ریبوفلاوین دارند.

bayad bedanid هر آنچه که باید بدانید