×
تشویق کودکان به خوردن سبزیجات

تشویق کودکان به خوردن سبزیجات


بررسی‌های جدید نشان می‌دهد اگر کودکان قبل از دو سالگی سبزی بخورند، آن را به رژیم غذایی همیشگی‌شان وارد می‌کنند. محققین بیان کردند حتی کودکان بد غذا که وقت غذا خوردن اذیت می‌کنند نیز پس از مصرف ده‌باره‌ی سبزیجات، به این مواد غذایی علاقه‌مند می‌شوند.

 

پژوهشگران به 332 کودک انگلیسی، فرانسوی و دانمارکی چهار تا 38 ماهه، پوره‌ی سیب‌زمینی خوراندند و درحالی که ۴۰ درصد آن‌ها خوردن پوره را یاد گرفته بودند، فقط یک پنجم آن‌ها غذای‌شان را تا آخر خوردند.

 

دکتر مارون هترینگتون، استاد مدرسه‌ی پزشکی دانشگاه لیدز گفت: "پس از گذشت 24 ماه کودکان به خوردن سبزیجات علاقه‌مند شدند و مصرف سبزیجات در آن‌ها رشد زیادی پیدا کرد."

 

در طول این پژوهش به کودکان پنج تا ۱۰ وعده‌ي ۱۰۰ گرمی پوره‌ی سیب‌زمینی با شکر و روغن سبزیجات داده شد که محققین را به این نتیجه رساند که کودکان علاقه‌ی بیشتری به خوردن سبزیجات شیرین‌شده دارند.

 

استاد مدرسه‌ی پزشکی دانشگاه لیدز افزود: "اگر والدین می‌خواهند فرزندشان به مصرف‌کننده‌ی سبزیجات و غذاهای سالم تبدیل شوند، باید به گریه و مقاومت آن‌ها اهمیت نداده و در ماه دست کم 10 وعده‌ی سبزیجات به فرزندان‌شان بدهند تا آن‌ها غذای سالم خوردن را بیاموزند."

bayad bedanid هر آنچه که باید بدانید