×
سوال

مصرف چه قرصی باعث زودتر باردار شدن می‌شه؟

سلام، من 27 سالمه و ۶ ماهه که برای بارداری اقدام کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم، بنظرتون چرا هنوز حامله نشدم؟ چه قرصی بخورم تا باردار بشم؟

پاسخ

پاسخ مشاور سایت مینا فرخی کارشناس ارشد مامایی:

 

سلام دوست عزیزم، احساس و تمایل شما را برای زودتر باردار شدن درک می­کنیم، اما در حقیقت هنوز برای نا­امید شدن زود است. با­توجه به اینکه کمتر از سی و پنج سال سن داشته و سابقه­ ی بارداری قبلی ندارید، شش ماه آنقدر زمان زیادی نیست که بخواهید نگران باردار نشدنتان شوید، چرا که در هر سیکل ماهیانه در شرایط کاملاً طبیعی و بدون مشکل، شانس باردار شدن تنها بین بیست تا بیست و پنج درصد است و بنابراین گاهاً به­ طور طبیعی ممکن است یک سال طول بکشد تا شرایط برای بارداری مهیا گردد. در این روند شما نیازمند مصرف قرصی با هدف تسریع روند باردار شدن نبوده و نباید خودسرانه دست به اقدام بزنید.

از آنجا­ که این پروسه برای تحقق، احتیاج به شرایط مناسب جسمانی و روحی دارد، شما را به آرامش و ورزش منظم دعوت نموده و توصیه میکنیم در این روز­ها تنها از ارتباط با همسرتان لذت ببرید و ذهنتان را از دغدغه ­های آزارنده رها سازید. اگر پس از یک سال تلاش نتیجه­ ی دلخواه حاصل نشد، برای بررسی­ های بیشتر به پزشکتان مراجعه نمایید.

هر آنچه که باید بدانید