×
سوال

زایمان طبیعی یا سزارین؟

سلام. ببخشید، من بارداری اولم از چهل هفته گذشته بود که با آمپول درد، طبیعی زایمان کردم و زایمان خیلی سختی داشتم .الان هم 36 هفته باردارم، خدا رو شکر مشکل خاصی برای زایمان ندارم اما بخاطر تجربه قبلیم خیلی میترسم. واقعا" مرددم . ممنون میشم اگر راهنماییم کنید که زایمان طبیعی داشته باشم یا سزارین؟

پاسخ

پاسخ مشاور سایت مینا فرخی کارشناس ارشد مامایی:

 

 دوست عزیزم سلام. نگران نباشید. درکتان میکنیم چرا که تجربه درد زایمان، تلخ و استرس آور است. اما ماحصل این درد دیدن لحظه تولد و در آغوش کشیدن فرزندتان خواهد بود که حس بسیار شیرینی است. به شما امیدواری می دهیم که زایمان دوم در اغلب موارد بسیار راحت تر بوده و در مدت زمان کوتاه تری نسبت به زایمان اول رخ می دهد. توصیه ما نیز به شما زایمان طبیعی است، که مزایا و شیرینی های خاص خودش را به همراه دارد. چرا وقتی مشکلی ندارید، خطر یک جراحی را به جان بخرید؟

توصیه می کنیم جهت آمادگی بهتر و کم شدن اضطراب و ترستان، در کلاس های آمادگی برای زایمان شرکت کرده و از مامای همراه کمک بگیرید تا با یادگیری و انجام تکنیک های درست حین زایمان، این پروسه را به آسانی و با خاطره ای خوش پشت سر گذاشته و از آسیب های جسمی و روحی احتمالی در امان بمانید. همچنین در هفته های آخر بارداری، ساعات پیاده روی را افزایش داده و ورزش هایی را انجام دهید که سبب هدایت سر جنین به داخل لگن می شوند.

bayad bedanid هر آنچه که باید بدانید