کلینیک مشاوره تغذیه

​اولین وظیفه‌ی هر خانمی به عنوان مادر، که قبل از بارداری شروع شده و در طی بارداری ادامه پیدا می‌کند، حفظ سلامت جسمی خود بوده که در نهایت در تأمین سلامت جنین و کودک نیز سهم بسزایی ایفا می‌کند.

همان‌طور که می‌دانید داشتن کیفیت مناسبی از تغذیه قبل از بارداری که جزئی از اقدامات پیش از بارداری می باشد، از جمله موارد بسیار مهم و تأثیرگذار در افزایش قدرت باروری و روند بارداری است.

تغذیه مناسب تاثیر زیادی بر وزن مناسب نوزاد در هنگام تولد، تقویت تکامل مغز، کاهش احتمال برخی از بیماری‌ها از جمله نقص لوله‌ی عصبی یا اسپاینابیفیدا، موفقیت بارداری و همچنین الگوی تغذیه‌ای مناسب کودک پس از تولد دارد. تغذیه مناسب علاوه بر این موارد، باعث کاهش خطر ابتلا به برخی مشکلات بارداری از جمله کم‌خونی، دیابت بارداری، پره اکلامپسی و یا احتمال برخی از عارضه‌های بارداری مانند تهوع صبحگاهی، خستگی، یبوست و غیره می گردد. تعادل در حالات روحی مادر، جلوگیری از زایمان زودرس و کاهش سریع‌تر وزن پس از زایمان نیز از دیگر فواید تغذیه مناسب می باشد.

بنابراین اگر قصد بارداری دارید باید حداقل از سه ماه قبل از بارداری تغییراتی در شیوه‌ی زندگی خود ایجاد کنید. همچنین فراموش نکنید که تغذیه قبل از بارداری همسرتان نیز به اندازه شما در باروری اهمیت دارد و مردان نیز باید برای افزایش قدرت باروری، رژیم قبل از بارداری را رعایت کنند؛ پس اصلاح شیوه‌ی زندگی و رژیم غذایی هر دو شما از جمله مهم ترین اقدامات قبل از بارداری و از جمله عوامل تأثیرگذار بر سلامت بارداری و رشد جنین تان خواهد بود.

در نتیجه قبل از هر تصمیمی حتما باید با پزشک متخصص در این زمینه مشورت نمایید. قرار گرفتن تحت نظر یک متخصص تغذیه، کمک شایانی به سلامت و افزایش قدرت باروری شما خواهد کرد.

جهت آشنایی بیشتر با اهمیت تغذیه قبل از بارداری و اهمیت تغذیه در بارداری، می توانید به مطالب منتشر شده در مجله اینترنتی مام مراجعه کنید.

مرکز باروری و درمان ناباروری مام مفتخر است که با همراهی تیمی مجرب و همسو با علم روز دنیا، کلینیک مشاوره تغذیه خود را با هدف بررسی و کنترل رژیم غذایی و سلامت زوجین و جنین، پیش از بارداری و در حین بارداری راه اندازی نموده و آماده ارائه خدمت در این بخش می‌باشد.

شما عزیزان می توانید جهت بهره مندی از این خدمات و تعیین وقت قبلی، با شماره 42500-021 تماس حاصل فرمایید.