انجام جراحی های تخصصی مانند PESA و TESA

 پیشرفت‌های اخیر در درمان ناباروری و علم آندرولوژی باعث شده در موارد ناباروری مردان، امید به فرزنددار شدن و شانس موفقیت درمان در آقایان افزایش یابد.

کشف روش هایی مانند PESA، TESA، MESA، TESE، میکروتسه، واریکوسلکتومی و دیگر روش های تخصصی درمان ناباروری مردان، کمک شایانی به افزایش شانس باروری بسیاری از زوجین کرده است.

مرکز ناباروری مام با در دست داشتن بروزترین و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا و نیز همکاری با بهترین متخصصان حوزه ناباروری، کلیه این خدمات را به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می دهد.PESA چیست؟!

PESA عمل استخراج اسپرم از اپی‌دیدیم به صورت زیرپوستی است. در مواردی که مرد دچار آزواسپرمی انسدادی می باشد یعنی فرآیند اسپرم‌سازی در بیضه انجام شده ولی نقص یا گرفتگی در مسیر خروجی اسپرم وجود دارد، از این روش برای استخراج اسپرم استفاده می شود. طی این عمل محتویات لوله‌‌‌های مجاور بیضه که اپیدیدیم نام دارند را با سوزن انسولین كه به ماده‌ی مخصوص (محیط كشت) آغشته شده است، بیرون می‌کشند. این روش برای مردانی که دارای مشکلاتی در بیضه، نقص در تولید اسپرم و فقدان مادرزادی لوله‌ی وابران (در بیماران مبتلا به سیستیک ‌فیبروزیس) باشند و یا قبلاً جراحی وازکتومی انجام داده ولی در برگرداندن آن به حالت اول ناموفق بوده اند، کاربرد دارد.

TESA چیست؟!

 TESAعمل استخراج اسپرم از بیضه است. هنگامی‌‌که هیچ اسپرمی‌‌ طی انزال در مایع منی مرد وجود نداشته باششد از جراحیTESA ​ به منظور یافتن اسپرم استفاده می‌شود که شامل وارد کردن سوزنی نازک به درون بیضه‌ها برای استخراج اسپرم از لوله‌‌‌های سمی‌نفروز است. از این روش درصورتی‌که مرد دارای مشکلاتی در بیضه، نقص در تولید اسپرم، فقدان مادرزادی لوله‌ی وابران (در بیماران مبتلا به سیستیک‌فیبروزیس) باشد و یا قبلاً جراحی وازکتومی انجام داده ولی در برگرداندن آن به حالت اول، ناموفق بوده است استفاده می‌‌کنند.  این جراحی با بی‌حسی موضعی انجام می‌­شود.

برای آشنایی دقیق تر با چگونگی انجام این عمل های جراحی و نیز دیگر روش های پرکاربرد برای درمان ناباروری مردان، می توانید مطلب منتشر شده در رابطه با روش های مختلف درمان ناباروری مردان در مجله اینترنتی سایت مام را مطالعه کنید.

شما عزیزان می توانید جهت بهره مندی از این خدمات با تعیین وقت قبلی به این مرکز مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 42500-021تماس حاصل فرمایید.