PESA/TESE

 پیشرفت‌های اخیر در درمان ناباروری باعث شده در مواردی که آقایان دچار ناباروری هستند، به فرزنددار شدن امیدوار شده و شانس موفقیت درمانشان افزایش یابد.

PESA :عمل استخراج  اسپرم از اپی‌دیدیم به صورت زیرپوستی

در مواردی که مرد دچار آزواسپرمی انسدادی می باشد یعنی فرآیند اسپرم‌سازی در بیضه انجام شده ولی نقص یا گرفتگی در مسیر خروجی اسپرم وجود دارد ؛ محتویات لوله‌‌‌های مجاور بیضه که اپیدیدیم نام دارد را با سوزن انسولین كه به ماده‌ی مخصوص (محیط كشت) آغشته شده را بیرون می‌کشند. از این روش درصورتی‌که مرد دارای مشکلاتی در بیضه، نقص در تولید اسپرم و فقدان مادرزادی لوله‌ی وابران (در بیماران مبتلا به سیستیک‌فیبروزیس) باشد و یا قبلاً جراحی وازکتومی انجام داده ولی در برگرداندن آن به حالت اول، ناموفق بوده است استفاده می‌‌کنند.

TESA :عمل استخراج اسپرم از بیضه

هنگامی‌‌که مرد هیچ اسپرمی‌‌ در انزالش وجود ندارد از جراحی TESA ​به منظور یافتن اسپرم استفاده می‌کنند که شامل وارد کردن سوزنی نازک به درون بیضه‌ها به منظور استخراج اسپرم از لوله‌‌‌های سمی‌نفروز است. از این روش درصورتی‌که مرد دارای مشکلاتی در بیضه، نقص در تولید اسپرم، فقدان مادرزادی لوله‌ی وابران (در بیماران مبتلا به سیستیک‌فیبروزیس) باشد و یا قبلاً جراحی وازکتومی انجام داده ولی در برگرداندن آن به حالت اول، ناموفق بوده است استفاده می‌‌کنند.  این جراحی با بی‌حسی موضعی انجام می‌­شود.

مرکز باروری و درمان ناباروری مام با استفاده از بروزترین تجهیزات و با همراهی متخصصین مجرب آماده است تا این خدمات را به مراجعین محترم ارائه نماید.