بیماری های زنان

حفظ سلامتی زنان به عنوان ستون خانواده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به همین دلیل، افزایش سطح آگاهی زنان نسبت به بیماری های زنان و اختلالات رایج، نقش زیادی در بهبود کیفیت زندگی، پیشگیری از ابتلا، ایجاد آمادگی برای مقابله با بیماری و در نهایت سلامت آن ها دارد.

بیماري‌ های زیادی سلامت زنان را تهدید می کنند که بعضی از آن ها شیوع بسیار زیادی داشته و سلامت جنسی، جسمی و باروری یک خانم و در نتیجه کیفیت زندگی او را تحت تأثیر قرار می‌دهند. طیف بیماری ‌هایی که به عنوان بیماری زنان مطرح می شوند، بسیار گسترده بوده و فقط مختص بیماری های مربوط به سیستم تناسلی و یا مشکلات باروری نیستند و می‌توانند تمام بدن یک خانم را درگیر نمایند.

انواع بیماری های زنان:

از جمله مشکلات و انواع بیماری زنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

داشتن خونریزی‌های غیرطبیعی؛

ابتلا به انواع عفونت ‌ها به‌ویژه بیماری های منتقل شونده از راه جنسی (STD)؛

وجود ضایعات ناحیه‌ی تناسلی؛

اختلالات هورمونی؛

انواع سرطان ‌های مربوط به زنان (مانند سرطان دهانه‌ رحم (سرویکس)، سرطان سینه، سرطان رحم و سرطان تخمدان)؛

وجود اختلالات مادرزادی رحم و سیستم تناسلی خانم؛

واژینیسموس؛

داشتن ناباروری‌ با علل زنانه (مانند اختلال در فرآیند تخمک‌گذاری).


تشخیص و درمان انواع مشکلات و بیماری زنان، از جمله خدماتی است که در مرکز باروری و درمان ناباروری مام، توسط متخصصین زنان، زایمان و ناباروری مجرب و با بهره‌مندی از به‎روزترین تجهیزات ارائه می گردد. به طور مثال شما عزیزان برای تشخیص انواع عفونت های جنسی مانند تست HPV، می توانید به آزمایشگاه های مرکز مام مراجعه کرده و با اطمینان از وجود تجهیزات به‎روز و تیمی متخصص، از سلامت خود آگاهی یابید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مراجعه حضوری به مرکز و تعیین وقت قبلی، می توانید با شماره 42500-021 تماس حاصل فرمایید.