×
آمادگی‌های لازم برای زایمان طبیعی

آمادگی‌های لازم برای زایمان طبیعی

آمادگی برای زایمان، برای داشتن یک زایمان طبیعی موفق امری ضروری است.

گام های آمادگی برای زایمان طبیعی:

  • پزشک خود را انتخاب کنید.

نیاز است بدانید چه روندی در طی زایمان طبیعی برای شما اتفاق می افتد.  اما این به آن معنا نیست که شما باید زایمان طبیعی انجام دهید.

زمانی که یک پزشک یا ماما انتخاب می کنید، مطمئن شوید که دیدگاه های شما با  او هم راستا باشد تا تصمیم گیری درست انجام دهید.

  • مکان انجام زایمان را انتخاب کنید.

پزشکان در تمام بیمارستان ها نمی توانند فعالیت کنند. بنابراین پزشکی  را انتخاب کنید که در نزدیکترین بیمارستان محل زندگی شما مشغول به کار است تا در مواقع اورژانسی بتوانید خود را سریع به آنجا برسانید.

از پزشکتان بخواهید لیستی از بیمارستانهایی که در آنجا فعالیت دارد را به شما ارائه دهد.

  • یک ساک برای بیمارستان تهیه کنید.

این ساک باید محتوی وسایل ضروری در بیمارستان مانند پوشک نوزاد، لباس برای خودتان و نوزاد، دستمال مرطوب و هر چیز دیگری که فکر می کنید در بیمارستان نیاز خواهید داشت.

  • بدن خود را برای زایمان طبیعی آماده کنید.

زایمان طبیعی بسیار مشکل است. بنابراین مادر باید در بهترین شرایط بدنی ممکن باشد تا تحمل درد زایمان و استرس های ناشی از آن را داشته باشد. با انجام مراقبت هایی مانند تغذیه خوب و خواب کافی می توانید آمادگی کافی را کسب کنید.

  • واژن خود را آماده کنید.

واژن هم نیاز به آماده سازی دارد. با انجام ورزش کگل می توانید به این روند کمک کنید. در هنگام ادرار کردن می توانید با متوقف کردن جریان ادرار این عمل را تمرین کنید. عضلات مسئول متوقف کردن جریان ادرار در هنگام زایمان طبیعی باید قوی عمل کنند. زمانی که این عضلات را بشناسید در هر زمانی از روز و در هر موقعیتی می توانید این ورزش را تمرین کنید. باید چند ثانیه این عضلات را منقبض و چند ثانیه شل کنید.

  • ورزش کنید.

مادرانی که به طور منظم ورزش می کنند، بدنشان از نظر فیزیکی آمادگی زایمان طبیعی را پیدا می کند. اگر مادری ورزش منظم نداشته باشد و مانند انجام مسابقه دوی ماراتون بدون هیچ آمادگی باشد بنابراین طبیعی است که زایمان بسیار سختی داشته باشد.

  • برای نحوه تغذیه نوزاد تصمیم گیری کنید.

قبل اینکه وارد مراحل زایمان شوید باید تصمیم نهایی خود را بگیرید که نوزاد خود را با شیرمادر تغذیه می کنید یا شیرمصنوعی.

اگر شیرمادر الویت شماست باید در اولین دقایق پس از تولد شیردهی را آغاز کنید.

  • محل انجام ختنه نوزاد پسر را تعیین کنید.

برخی پزشکان پس از تولد در بیمارستان این کار را انجام می دهند، اما برخی دیگر ترجیح می دهند این عمل پس از وقفه زمانی در مطب انجام شود تا فاکتورهای انعقادی نوزاد عملکرد خوبی داشته باشند.

  • برای مراقبت از سایر کودکان خود فکری کنید.

هنگامی که شما در بیمارستان هستید باید فرد مورد اعتمادی وظیفه نگهداری از سایر کودکانتان را به عهده بگیرد. این یکی از موارد مهم آمادگی است که باید فرد مورد نظر حتی در نیمه شب هم در دسترس باشد، زیرا ممکن است به طور ناگهانی دردهای شما مثلا ساعت 2 صبح شروع شود.

  • برخی بیمارستان ها اجازه ماندن پدر در بیمارستان را می دهند.

می توانید این مورد را قبل از زایمان از بیمارستان مورد نظر بپرسید. اگر همسرتان در اولین شب تولد نوزادتان همراه شما باشد مطمئنا از نظر روانی آمادگی بیشتری برای مراقبت از نوزاد را خواهید داشت.

bayad bedanid هر آنچه که باید بدانید