×
استفاده از شیر مادر به عنوان بوتاکس

استفاده از شیر مادر به عنوان بوتاکس

هر بار که بحث از فواید شیر مادر می شود، نگاه ها و بحث ها می رود به سمت اثرات مثبت شیر مادر روی نوزاد، اما محققین به تازگی به این نتیجه رسیده اند که علاوه بر تمامی فوایدی که تا به حال ثابت شده است، شیر مادر به عنوان یک داروی مراقبت از پوست هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به ترکیبات موجود در این ماده حیاتی و پر فایده مصرف موضعی شیر مادر به عنوان ترکیب ضد باکتری و ضد عفونی کننده عمل می کند. علاوه بر این طبق اعلام وبلاگ Hobo Mama، شیر مادر به عنوان  ماده ای برای روشن کردن آکنه در نوزادان، باز کردن مجاری اشک مسدود شده و تسکین اگزما می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

شیر مادر حاوی انواع چربی ها مانند اسید لوریک به مقدار زیاد است و همچنین دارای ترکیب روغن نارگیل نیز می باشد که در حال حاضر، جامعه جهانی سلامت برای مبارزه با آکنه استفاده از آنها را توصیه کرده است.

نتایج تحقیقات محققان نشان می دهد بدن به عنوان یک کارخانه داروی مراقبت از پوست عمل می کند. برای استفاده از شیر مادر در درمان های زیبایی، بعد از زایمان اسپری کردن شیر مادر به موها و پوست مادر توصیه شده است. استفاده از شیر مادر در جهت مراقبت از پوست بهتر است به این شکل انجام شود که صورت را شسته و به آرامی خشک کنید، سپس قاشقی از شیر سرد را به آرامی در سراسر صورت به جز دور چشم ها آغشته کنید. ده دقیقه بعد که شیر روی پوست خشک شد و پوست صورت کمی احساس سفت شدگی پیدا کرد، پوست را با آب شستشو دهید، بعد از شستشو پوست احساس ابریشمی و لغزنده پیدا خواهد کرد. به نوعی مانند ژل دور چشم مغذی عمل می کند و پس از آن، پوست کمی چرب باقی می ماند.

به طور کلی، استفاده از شیر مادر به عنوان کرم صورت احساسی لذتبخش با توجه به داشتن فواید آن دارد.

bayad bedanid هر آنچه که باید بدانید