×
سوال

ترس از زایمان طبیعی

سلام. خسته نباشید. من تازه وارد ماه ششم شدم هنوز نوع زایمانم رو انتخاب نکردم. با اینکه زایمان طبیعی رو دوست دارم اما همه از عوارض بدش میگن و هم اینکه از دردش می ترسم. چه کار کنم؟

پاسخ

پاسخ مشاور سایت مینا فرخی کارشناس ارشد مامایی:

 

سلام دوست نازنینم. تصمیم گیری در رابطه با نوع زایمان به علل مختلفی از جمله وضعیت شما و کوچولویتان بستگی دارد. در شرایطی که همه چیز بدون مشکل باشد، زایمان طبیعی نسبت به سزارین ارجحیت دارد و با عوارض بسیار کمتری همراه خواهد بود. ضمن اینکه امروزه روش های بسیاری برای کاهش درد زایمان طبیعی در دسترس هستند تا تحمل این فرآیند برای مادران آسان تر شود.

از آنجا که در اغلب موارد آنچه که موجب ترس از زایمان طبیعی می شود، عدم آگاهی از روندی است که باید در حین پروسه زایمان طی گردد، بنابراین توصیه می کنیم با مطالعه و افزایش اطلاعاتتان در این زمینه و شرکت در کلاس های مخصوص دوران بارداری و آمادگی برای زایمان، شناخت و آگاهی خود را از پروسه زایمان تکمیل نموده تا هم بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید و هم از عوارض جسمی و روحی احتمالی ناشی از ناآگاهی از روند زایمان پیش گیری نمایید. امیدواریم تصمیمتان هرچه باشد این مرحله را به خوبی طی کرده و نوزادتان را به سلامت در آغوش گیرید.

bayad bedanid هر آنچه که باید بدانید