×
سوال

تأثیر بارداری زنان بر میل جنسی مردان

سلام ببخشید یه سوالی واسم پیش اومده. بعضیا میگن شوهرشون تو بارداری خیلی کمتر از قبل علاقه به رابطه داشته. واقعا بارداری می تونه روی میل جنسی شوهرمون هم اثر بذاره؟ علتش چیه؟

پاسخ

پاسخ مشاور سایت مینا فرخی کارشناس ارشد مامایی:

 

سلام دوست عزیزم. بله بارداری می تواند باعث تغییر در تمایلات جنسی مردان گردد، این تغییرات که منشا روحی و روانی دارند، به دو دسته تقسیم می شوند. بعضی از مردان همسر باردار خود را جذاب تر از هر زمان دیگری دیده و نسبت به برقراری رابطه جنسی تمایل و علاقه بیشتری دارند.

اما گروهی دیگر که شامل تعداد بیشتری از مردان می شود کاهش میل جنسی را تجربه می کنند، این مردان بدلیل نگرانی برای سلامت مادر و جنین تمایلات جنسی خود را سرکوب کرده یا اصلاً آن را احساس نمی کنند. آنان فکر می کنند که درخواست رابطه جنسی خودخواهانه بوده و می تواند منجر به اذیت شدن مادر و یا صدمه دیدن جنین، سقط و زایمان زودرس شود. باید دانست که چنین شرایطی می تواند به سلامت روان زنان باردار لطمه وارد کند، چراکه گمان می کنند بخاطر تغییر ظاهر دیگر برای همسر خود جذاب نیستند و همسرشان ظاهر آنان را دوست ندارد.

توصیه ما این است که در صورت بروز چنین تغییراتی همسران با یکدیگر صحبت کرده و احساسات خود را بیان نمایند تا هم از سویی علت این تغییرات برای خانم باردار قابل درک شده و از نظر روحی آزرده نشود و هم از سویی دیگر باورهای اشتباه شوهر تصحیح شده و رابطه جنسی و زناشویی به روال طبیعی  خود بازگردد. به علاوه مراجعه به یک مشاور در این زمینه بسیار کمک خواهند بود.

bayad bedanid هر آنچه که باید بدانید