هدف مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری مام

مرکز فوق تخصصی سلامت باروری و درمان ناباروری مام بر اساس موفقترین الگوهای بین المللی و با همکاری بهترین متخصصان ایرانی در 6500 متر مربع به گونه ای طراحی شده است که افتخار میکنیم که بگوییم تمامی خدماتی که در بهترین مراکز درمان ناباروری و سلامت بارداری آمریکایی و اروپایی ارائه میشوند در مرکز ناباروری مام (شرکت مهر مام میهن)  نیز با استاندارد های بین المللی برای خانواده ایرانی فراهم شده است. 
برای ارائه این خدمات با کیفیت جهانی نیاز به توجه و اهتمام به نکات ریز و درشت بسیار میباشد که شرح مهمترین آن ها را در ذیل ارائه میدهیم.

جامعیت

یکی از مهمترین عوامل رضایت مراجعه کنندگان و ایجاد کیفیت، جامعیت در ارائه خدمات است این بدان معناست که کلیه نیازهای درمانی یک خانواده از هنگام تصمیم به بارداری و سپس در طول دوران درمان ناباروری و حفظ سلامت دوران بارداری تا تولد فرزندی سالم در یک مجموعه فراهم شده باشد. به این نوع مراکز که موفق ترین مراکز بارداری و درمان ناباروری در دنیا میباشند One stop  fertility center  گفته میشود که مرکز مام نیز  بر اساس این الگو طراحی و ساخته شده است. بدین منظور مرکز ناباروری مام دارای 16 کلینیک فوق تخصصی، 5 اتاق عمل مجهز، 30 تخت بستری، 1500 متر آزمایشگاه فوق پیشرفته پاتوبیولوژی و ژنتیک پزشکی و تصویربردای مستقل میباشد.

میزان درصد موفقیت (Success Rate)

مهمترین معیار سنجش عملکرد تمامی مراکز درمان ناباروری در دنیا شاخص نرخ باروری (Success Rate) است، منظور از نرخ باروری، نسبت تعداد اعمال IVF که به تولد فرزند منتهی شده به کل اعمال IVF انجام شده می باشد. مرکز ناباروری مام با الگو برداری از مرکز ناباروری کلرادو (CCRM) که بالاترین نرخ باروری را در تمام مراکز ناباروری دنیا (65%) دارد طراحی و اجرا شده است. بدین منظور مطالعه گسترده ای بر روی اجزای عامل موفقیت صورت گرفت و اجزای آن با حساسیت بسیار بالایی در مرکز اجرا شده که مهمترین آن ها در ذیل به صورت مختصر شرح داده میشوند:
تجهیز اتاق جنین شناسی به کلین روم کلاس B و اتاق عمل های  IVFبه کلین روم کلاس C 
استفاده از فیلتر های هپا (Hepa H14) و کربن اکتیو (Carbon Active) در هواساز آزمایشگاه جنین شناسی و آندرولوژی برای حذف ذرات معلق موجود در هوای اتاق به خصوص ترکیبات آلی فرار یا Volatile Organic Component (VOC) که بسیار برای سلامت و کیفیت جنین مضر میباشند.
استفاده از به روز ترین تجهیزات در بخش های جینن شناسی، آندرولوژی، اتاق عمل و رادیولوژی که در موفقیت مراحل IVF به صورت مستقیم تاثیرگذار میباشد.
استفاده از بروز ترین تجهیزات و نرم افزارهای Building Management System برای کنترل گازهای انکوباتورها، فشار، رطوبت و دمای هوای اتاق جنین شناسی، آندرولوژی و اتاق عمل IVF
استقرار سیستم کنترل کیفی و تضمین کیفیت برای به حداقل رساندن خطای پزشکی، اصلاح مشکلات و یکسان سازی دستورالعمل ها
ارائه به روز ترین خدمات ژنتیک پزشکی جهت تشخیص در درمان و انتخاب جنین مناسب برای افزایش احتمال بارداری و کیفیت جنین
ارائه خدمات به خانواده بر اساس محوریت روان شناختی:
به علت آسیب پذیری این مراجعه کنندگان، سلامت روانی یکی از عوامل بسیار مهم در افزایش درصد موفقیت بارداری می باشد که این موضوع در تک تک عناصر درمان از نحوه طراحی ساختمان تا آموزش رفتاری پرسنل رعایت شده است.پزشکان

مرکز ناباروری مام مفتخر است که تیم درمانی آن از متخصصین پیشرو در حوزه درمان ناباروی و سلامت بارداری کشور با سابقه درخشان اخلاقی تشکیل شده است.

این تیم به منظور ارائه بهتر خدمات برای هر یک از مراجعه کنندگان به طور مداوم با یک دیگر همکاری مینمایند به طوری که پزشک معالج در طی کنفرانس های روزانه با بهره گیری از نکات ارزشمند دیگر پزشکان، جنین شناسان و پرستاران، مناسب ترین روش درمانی را برای بیمار خود در نظر میگیرد.


تجهیزات

به جرأت می توان گفت که مرکز ناباروری مام پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی را در بین مراکز ناباروری و سلامت بارداری خاورمیانه، دارا میباشد.
تجهیزات مرکز ناباروری مام بر اساس نظرات مدیر گروه بخش ها و با همکاری جناب آقای دکتر علیرضا طلوع کوروشی (دارای دکتری تجهیزات پزشکی و مدیر عامل شرکت کارآمد) که از حرفه ای ترین متخصصان تجهیزات پزشکی در منطقه میباشد انتخاب شده است.
چندی از مهمترین این تجهیزات در ذیل ذکر میشود:
ماموگرافی  GE
سونوگرافی GE مدل E10 ,S10 , P6 
لاپاراسکوپی: Wolf  آلمان
CSSD : GETINGE
کولپوسکوپ Linet  چک
ماشین های بیهوشی Drager آلمان
الکترو کوتر Valley lab  آمریکا
پمپ سرنگ برند ARdo  سوئیس
تخت بستری Linet  چک
تخت IUI Linet  چک
اکسیژن ساز Atlas Spco
الکتروشوک Philips آلمان
ساکشن جراحی ARdo  سوئیسساختمان

"بینش معماری در بنای مرکز مام ، پرهیز از مواجهه با حس تردید و تشویش رایج در بسیاری از مراکز درمانی بوده است به گونه ای که به شیوه نیاکان روشن بین، شفاخانه ای را به جای مریض خانه بنیاد کنیم؛"
ترس از اینکه ممکن است هیچ وقت بچه ای نداشته باشیم همچنین انجام مراحل طاقت فرسای درمان ناباوری و تحمیل هزینه های ناباروری مسایلی است که بسیار برای خانواده ها استرس زاست و همین استرس یکی از موانع اصلی درمان ناباروری می باشد.
بدین منظور ایجاد یک فضای بدون استرس از لحاظ بصری یکی از عوامل موثر در طول درمان ناباروی است بدین جهت مرکز مام با دید یک شفاخانه و رعایت حال مریضان طراحی و ساخته شده که اهتمام به همین مسئله باعث شده که ساختمان مام در سال 1398 در مجله هنر معماری از میان 1000 ساختمان شرکت کننده، در لیست 3 ساختمان برتر سال قرار گیرد.
همچنین در ساختمان های درمانی به روز دنیا مسئله هوشمندی ساختمان یک مسئله بسیار مهم است زیرا که از بسیاری از ضرر ها، خطرهای احتمالی و خطاهای سهوی انسانی پیشگیری می کند.
به طور مثال یک انکوباتور را در نظر بگیرید که جنین ده ها خانواده در آن قرار گرفته است و تصور کنید که کاهش فشار گازهای مختلف و دمای آن در طول شب که اپراتور انسانی برای کنترل آن وجود ندارد چه تبعات نگران کننده ای می تواند به همراه داشته باشد! 
حال اگر این دستگاه به سیستم BMS متصل باشد و صدای آلارم هشدار برای نگهبان شب فرستاده شود و در پی آن نگهبان نیز به مسئول مربوطه اطلاع دهد، قطعا از به وجود آمدن اتفاقات پیش بینی نشده و جدی احتمالی جلوگیری به عمل می آید.
ساختمان مرکز ناباروری مام، یک ساختمان کاملا هوشمند است که بسیاری از پارامتر های تاسیساتی و تجهیزاتی آن تحت سیستم BMS، کنترل می شود به طوری که در مجله اتوماسیون ساختمان از آن به عنوان یکی از هوشمند ترین ساختمان های ایران و به عنوان پیشرفته ترین مرکز درمان ناباروری خاورمیانه یاد شده است.

تحقیقات و توسعه

ایجاد یک مرکز درمانی در سطح بین المللی کاری بسیار سخت و دشوار است اما سخت تر از آن حفظ آن مرکز درمانی در سطح به روز دنیاست، بدین منظور همزمان و به طور موازی در مرکز مام، بخش تحقیق و نوآوری در زمینه دانش پزشکی زنان و آخرین متدهای تشخیص و درمان ناباروری بنا شده است تا با آخرین روش های علم باروری و ناباروری، انطباق و به روزرسانی انجام شود و علاوه بر آن امکان پژوهش های دانشمندان و کارشناسان خبره ی میهن، در بخش های سلول درمانی، داروهای نوترکیب و بیورزونانس فراهم گردد؛ شاهد بر این مدّعا، بومی سازی واکسن ویروس پاپیلومای انسانی HPV)) که یکی از شایع ترین علل سرطان دهانه ی رحم می باشد، است که از پیشرفته ترین (High Tech) محصولات دارویی حال حاضر می باشد و در این مجموعه پس از شرکت های معظم Merck و  GSKدستیابی به دانش تولید آن حاصل گردیده است. تولید این واکسن در قالب طرح کلان ملی کشوری اجرا شده است و هم اکنون در مرحله تدارک تست های انسانی می باشد و پیش بینی می شود تا سال آینده به بازار عرضه شود.
قابل توجه است که آموزش به عنوان هدفی برجسته در این مرکز مورد توجه قرار دارد به گونه ای که دو سال پیش از افتتاح این مرکز، مجله ی اینترنتی مام (مهد آگاهی مادران) با نشانی  mommag.ir برای ارتقای دانش زنان و مادران این مرز و بوم و پاسخگویی به سوالات آنان طراحی و فعال شده است.


تهران - شیراز جنوبی پایین تر از همت،خیابان 68 شرقی،پلاک 6
42500 - 021
88059639 - 021