مرکز مام

مجهزترین مرکز باروری و درمان ناباروری خاورمیانه

مرکز مام

سونوگرافی

سونوگرافی

مرکز ناباروری مام با بهره‌مندی از دو اتاق سونوگرافی، مجهز به دستگاه‌‌های سونوگرافی در مدل‌های مختلف به تناسب کاربری مورد نیاز، ارائه‌دهنده‌ي انواع سونوگرافی‌ها می‌باشد. در بخش سونوگرافی مرکز مام با توجه به اهمیت سونوگرافی به عنوان یک ابزار مهم تشخیصی، پیشرفته‌ترین دستگاه های سونوگرافی دنیا در این حوزه، یعنی Voluson E10 از برند GE تهیه شده است تا پاسخگوی نیاز شما مراجعین محترم باشد.

کاربرد سونوگرافی در بارداری:

·        تشخیص حاملگی و محل دقیق آن؛

·        تشخیص سن بارداری؛

·        تعیین تعداد جنین ها؛

·        بررسی میزان رشد و تکامل جنین؛

·        بررسی وضعیت جفت و میزان مایع آمنیوتیک؛

·        تشخیص ناهنجاری های جنینی؛

·        بررسی مشکلات و اختلالات به وجود آمده در بارداری (مانند مشاهده لکه بینی)؛

·        تعیین محل دقیق نمونه گیری در آزمایش های غربالگری پیش از تولد مانند آمنیوسنتز یا CVS؛

·        بررسی وضعیت قرارگیری جنین در سه ماهه سوم بارداری.

انواع سونوگرافی تخصصی:

از جمله انواع سونوگرافی های تخصصی که در مرکز مام ارائه می گردد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        سونوگرافی سه بعدی:

سونوگرافی سه بعدی، تصویری سه بعدی از جنین فراهم می‌کند و برای بررسی دقیق تمام ارگان‌های بدن جنین از فرق سر تا نوک پا در شرایطی که پزشک صلاح ببیند، انجام می‌شود.

 

·        سونوگرافی چهار بعدی:

همان طور که می دانید، سونوگرافی سه بعدی تصویری سه بعدی از جنین فراهم می‌کند؛ اما سونوگرافی چهار بعدی تصویر بیشتری را ارائه می‌دهد. از یک خمیازه‌ی ساده تا کشش بدن، ضربان قلب و حتی استخوان‌های کوچک جنین توسط سونوگرافی چهار بعدی قابل مشاهده می‌باشند و شما حتی می‌توانید چهره‌‌ی جنین خود برای اولین بار و یا مکیدن انگشت جنین تان را نیز  ببینید.

این ها تنها بخشی از مواردی است که در سونوگرافی چهار بعدی قابل مشاهده می باشند. لازم به ذکر است که تصویر چهار بعدی ارئه شده، بسیار واضح است؛ بنابراین این سونوگرافی‌ ها برای کمک به تشخیص هرگونه مشکلی در جنین کاربرد دارند و با توجه به نظر پزشک ممکن است در هر زمانی از بارداری انجام و تکرار شوند.

 

·        سونوگرافی داپلر:

سونوگرافی داپلر در دوران بارداری برای بررسی عملکرد عروق جفتی و وضعیت خونرسانی به جنین انجام می‌شود. البته سونوگرافی داپلر فقط در دوره‌ی بارداری کاربرد نداشته و در هر زمان و شرایطی که نیاز به بررسی گردش خون در عروق باشد، درخواست می‌گردد.

 

·        سونوگرافی NT:

توسط سونوگرافی NT، ضخامت مایع شفاف پشت گردن جنین جهت بررسی برخی از اختلالات کروموزومی مانند سندرم داون بررسی می گردد. سونوگرافی NT معمولا بین هفته های 11 تا 14 بارداری انجام می گیرد.

 

·        اکوی قلب جنین:

اکوکاردیوگرافی قلب جنین، تصویر دقیقی از قلب جنین نمایش می دهد و از آن برای بررسی و تشخیص نقایص مادرزادی قلبی در جنین، استفاده می شود.

 

مرکز باروری و درمان ناباروری مام با بهره‌مندی از به‌روزترین دستگاه‌‌های سونوگرافی در مدل‌های مختلف و به تناسب کاربری مورد نیاز و همچنین همکاری با بهترین و مجرب ترین متخصصین رادیولوژی و سونوگرافی، ارائه‌دهنده‌ي انواع سونوگرافی ‌از جمله سونوگرافی‌ سه‌ بعدی، چهار بعدی و سونوگرافی داپلر می‌باشد.

شما عزیزان می توانید جهت بهره مندی از این خدمات و تعیین وقت قبلی، با شماره 42500-021 تماس حاصل فرمایید.