فریز تخمک

​ در حال حاضر و با توجه به سبک زندگی امروزی، مشکل ناباروری یکی از معضلات رایج زندگی به حساب می آید به طوری که 20 درصد زوج های ایرانی با مشکلات مربوط به ناباروری مواجه هستند که درحدود 30 درصد این موارد، مربوط به ناباروری زنان است.

اما خوشبختانه پیشرفت فناوری به گونه ای بوده است که در زمینه درمان ناباروری، دستاوردها و روش های بسیار با ارزشی حاصل شده است که نور امیدی برای زوجین نابارور می باشد. یکی از این روش ها، فریز تخمک در بانک تخمک می باشد که برای درمان ناباروری زنان و در مواردی، حفظ قدرت باروری از آن استفاده می شود.

در چه مواردی باید فریز تخمک انجام داد؟

فریز تخمک در بانک تخمک یکی از گزینه‌ های جدید برای خانم‌هایی است که به هر دلیلی لازم است قدرت باروری ‌شان حفظ شود. این روش در شرایط ویژه به زنان کمک می کند تا تخمک‌های با کیفیت مناسب را تا زمان مناسبی که بتوانند باردار شوند حفظ و نگه‌داری نمایند. از جمله موارد کاربرد فریز تخمک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سن خانم بالا باشد اما هنوز آمادگی برای بارداری نداشته باشد؛

ذخیره تخمدان خانم رو به کاهش باشد؛

خانم تحت روش درمانی خاصی قرار داشته باشد (مانند شیمی درمانی یا پرتودرمانی) که ممکن است منجر به  آسیب تخمک ‌ها شود؛

به دلایل مختلف، نیاز به خارج کردن تخمدان ‌ها با جراحی باشد؛

خانم تحت درمان آی وی اف قرار بگیرد.


نحوه انجام فریز تخمک:

مراحل انجام روش فریز تخمک، بسیار مشابه روند IVF است. در روش فریز تخمک، ابتدا تحریک تخمدان برای تخمک‌‌گذاری انجام می گیرد، سپس تخمک ‌های مناسب به وسیله عمل تخمک گیری یا پانکچر جمع‌آورى شده و در محیط آزمایشگاهى فریز مى‌شوند تا شانس بیشترى براى باردارى زنان در آینده فراهم گردد.

خوشبختانه به کمک فناوری‌های جدید، تخمک ‌ها در هنگام انجماد آسیب ندیده و کیفیتشان برای باردار شدن در آینده حفظ می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با مراحل فریز تخمک به عنوان یک روش درمان ناباروری زنان، می توانید به مجله اینترنتی مام و مطلب منتشر شده در این زمینه توسط کارشناسان ما مراجعه کنید.

فریز تخمک در دختران باکره:

یکی از مسائل مطرح این روزهای جامعه ما، فریز تخمک در دختران باکره است. اکنون فرآیند فریز تخمک در دختران باکره به منظور بالا بردن امید به باروری در آینده انجام می گیرد و امکان انجام فرآیند تولید مثل را به زمان مناسبی در آینده موکول می کند. با توجه به حساسیت این موضوع در جامعه، فریز تخمک در دختران باکره باید ابتدا از نظر شرعی، قانونی و اجتماعی بررسی گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، به لینک زیر در مجله اینترنتی مام مراجعه کنید.

فریز تخمک در دختران باکره

مرکز باروری و درمان ناباروری مام با بهره‌گیری از تجهیزات به‎روز و تیمی متخصص، توانمند و آشنا به علم روز، بانک تخمک را راه‌اندازی نموده تا پاسخگوی نیاز مراجعین محترم در این حوزه باشد.​

شما عزیزان می توانید جهت بهره مندی از این خدمات و تعیین وقت قبلی، با شماره 42500-021 تماس حاصل فرمایید.