مرکز مام

مجهزترین مرکز باروری و درمان ناباروری خاورمیانه

مرکز مام

ارزیابی های درمان ناباروری مردان

ارزیابی های درمان ناباروری مردان

تشخیص ناباروری مردان با چالش‌های بسیاری روبه‌رو است. ولی مردان می‌توانند به پیشرفت‌های اخیر در درمان ناباروری امیدوار باشند. راهکار‌‌هایی که معمولاً برای درمان ناباروری مردان، مشکلات جنسی یا اختلالات مربوط به کاهش سلامت اسپرم در مردان به کار می‌رود عبارتند از:

·        درمان اختلال نعوظ یا انزال زودرس؛

·        درمان عفونت‌های سیستم تناسلی-تولیدمثلی؛

·        درمان‌های هورمونی و دارویی؛

·        جراحی‌ها:

-واریکوسلکتومی: در عمل جراحي واريکوسلكتومی رگ‌‌‌های اتساع‌یافته‌ی بيضه قطع‌ می شوند و پس از انسداد این رگ‌ها، به‌ تدریج به دلیل عدم حرکت خون، رگ‌‌‌های مسدود‌شده کوچک می شوند و از بین می‌روند و در نهایت واریکوسل برطرف می‌گردد. این اقدام از طریق برش کوچکی بر روی پوست شکم به طول دو تا چهار سانتی‌متر قابل انجام است.

-وازکتومی یا وازووازوستومی (Vasovasostomy): جراحی و ترمیم رگ وابران و پیوند لوله‌‌‌های اسپرم‌بر برای رفع انسداد در مواردی که به هر علت در مسیر لوله‌های اسپرم‌بر مردان انسداد ایجاد شود مانند آسیب به لوله­‌‌های اسپرم‌بر بعد از عمل فتق، آسیب در اثر ضربات وارده به بیضه یا انجام عمل وازکتومی.

 -وازواپیدیدیموستومی (Vasoepididymostomy;VEA): به ترمیم و پیوند لوله‌های اسپرم‌بر و لوله‌های اپیدیدیم بیضه، اطلاق شده که یک نوع جراحی برای بازگرداندن وازکتومی است. در مواردی که فقدان اسپرم به علت وجود انسداد در مجاری است، بیشتر از این روش جراحی به جای وازووازکتومی استفاده می‌کنند و با روش‌های میکروسکوپی، بخش ارتباط‌‌‌دهنده‌ی لوله‌ی وابران به اپیدیدیم متصل می‌شود.

-انواع روش‌‌‌های استخراج اسپرم در شرایطی که مجاری انتقال مسدود است: مانند عمل استخراج اسپرم از اپی‌دیدیم به صورت زیرپوستی (PESA)، عمل كشیدن اسپرم از بیضه (TESA)، عمل استخراج میکروسرجیکال اسپرم از اپیدیدیم (MESA) و نمونه‌ برداری از بیضه به صورت زیرپوستی؛ بیوپسی PERC

-انواع روش‌‌‌های استخراج اسپرم در شرایطی که مجاری انتقال مسدود نیستند: مانند استخراج اسپرم از بیضه (TESE) وMicrodissection .

 

در مجله اینترنتی مام، مطلبی با عنوان درمان ناباروری مردان منتشر شده است که در آن به طور کامل در مورد این روش ها توضیح داده ایم. برای آشنایی بیشتر با انواع روش های ارزیابی و درمان ناباروری مردان، به این مقاله مراجعه نمایید

 

مرکز باروری و درمان ناباروری مام مفتخر است که با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات و با همراهی تیم پزشکی مجرب و همسو با علم روز دنیا، کلینیک اورولوژی و آندرولوژی خود را با هدف رفع اختلالات مختلف از قبیل مشکلات جنسی و ناباروری مردان راه‎اندازی نموده و آماده ارائه مجموعه خدمات تشخیصی و درمانی در این بخش ها می‌باشد.

شما عزیزان می توانید جهت بهره مندی از این خدمات و تعیین وقت قبلی، با شماره 42500-021 تماس حاصل فرمایید.